سبک تغییر دهنده

طرح رنگ را انتخاب کنید

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل كروم، فايرفاكس،OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.

آموزش تولید کیف نمدی بسیار زیبا در منزل

وسایل مورد نیاز :

  • پارچه نمدی ضخیم در انواع رنگ های مختلف
  • پارچه نمدی نازک در رنگ های مختلف
  • نخ معمولی
  • نخ دسمه
  • سوزن مخصوص نمد دوزی
  • زیپ کیف

امروزه دست ساز های نمدی نظیر جامدادی نمدی و ساعت نمدی و عروسک نمدی و کیف نمدی در بین خانم ها بسیار پرطرفدار و محبوب شده اند و برای ساخت این وسایل نمدی از پارچه های نمدی در انواع رنگ های مختلف استفاده می شود. در ادامه این مطلب آموزش ساخت کیف نمدی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم از ساخت این کیف زیبا نهایت لذت را ببرید.

ابتدا پارچه نمدی ضخیم را به صورت یک شکل برش بزنید توجه داشته باشید که این برش ها الگوی اصلی کیف نمدی هستند و می توانید از هر رنگی که دوست دارید برای آن استفاده کنید.

برای تزیین کردن قسمت جلویی کیف به چند پارچه نمدی نازک در رنگ های مختلف نیازمند هستید و می توانید این پارچه های نمدی را در انواع طرح های مختلف برش بزنید که برای ساخت این مدل کیف نمدی پارچه های نازک را به شکل اشک برش زده ایم که اندازه این اشک ها سلیقه ای است.
در مرحله بعدی آموزش ساختن کیف نمدی باید نمدهای رنگی را که برش زده اید در یک قسمت از الگوی اصلی کیف نمدی مرتب کنید.

با کمک سوزن و نخ و دوخت دندان موشی برش های اشکی را روی قسمت اصلی کیف نمدی متصل کنید. می توانید برای چسباندن برش های اشکی از چسب حرارتی نیز استفاده کنید ولی متصل کردن این برش ها با دوخت دندان موشی باعث زیبایی بیشتر مدل کیف نمدی می شود.

بعد از دوختن قسمت های رنگی با استفاده از یک نخ همرنگ با هر کدام از نمدهای رنگی یک خط باریک و صاف را به صورت متصل به قسمت های رنگی بدوزید.

در این مرحله از دستور ساخت کیف نمدی باید قسمت هشتی شکلی را که در انتهای الگو اصلی کیف موجود است به یکدیگر وصل نمایید به این صورت که دو لبه قسمت هشتی را کنار یکدیگر و به سمت قسمت داخلی قرار دهید و با کمک دوخت دندان موشی این لبه ها را به یکدیگر وصل کنید.

زیپ کیف را در این مرحله در قسمت لبه بالایی الگوی اصلی قرار بدهید و با کمک چرخ خیاطی و یا با استفاده از دست زیپ را بدوزید.

برای اینکه قسمت داخلی کیف نمدی تمیزتر به نظر برسد می توانید از پارچه نواری گیپوری برای پوشاندن زیپ استفاده کنید و این پارچه را با کمک چسب حرارتی روی قسمت اضافی زیپ و در داخل کیف بچسبانید.

اگر تمایل دارید برای کیف نمدی بند وصل کنید باید یک تکه باریک از پارچه نمدی را جدا کنید و در دو طرف انتهایی کیف بدوزید توجه داشته باشید که این قسمت برای آویزان کردن بند کیف لازم است.

در این مرحله از ساخت کیف نمدی از یک قسمت کیف شروع به زدن دوخت دندان موشی کنید تا شکل اصلی کیف کامل شود.

بعد از اینکه دور تا دور الگو اصلی کیف را دوختید کیف نمدی دست دوز آماده استفاده است و می توانید بند را به کیف وصل کنید تا شکل کیف کاربردی و کامل تر شود.

در این مطلب با دستور ساخت کیف نمدی آشنا شدید که امیدواریم از ساختن این کیف زیبا و شیک نهایت لذت را ببرید و بتوانید به راحتی آن را در منزل درست کنید.

موفق باشید.

دیدگاه بگذارید

بالا