سبک تغییر دهنده

طرح رنگ را انتخاب کنید

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل كروم، فايرفاكس،OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
ترفند های تمیز کردن انواع پوشاک

ترفند های تمیز کردن انواع پوشاک


برای آنکه لباس های شما بیشتر عمر کنند و دیرتر کهنه به نظر برسند پوشاک ایران توصیه هایی را جمع آوری کرده که پیشنهاد می کند آنرا جدی بگیرید؛


▪ پوشاک چرمی

برای شستن پارچه های چرمی کمی پودر رختشویی را داخل آب سرد حل کنید و پارچه را در آن قرار دهید و بعد از یک ربع با ملایمت روی آن دست بکشید سپس پارچه را آب بکشید.

پارچه چرمی را هرگز چنگ نزنید و نچلانید، بعد از این مرحله پارچه را در آبی که کمی پودر صابون در آن حل کرده اید قرار دهید تا نرم و لطیف گردد، سپس پارچه را آبکشی کرده و آویزان کنید تا خشک شود.

هیچ گاه پارچه را روی رادیاتور، شوفاژ و لوازم گرم کننده قرار ندهید، زیرا باعث خشک شدن چرم می شود. هیچ گاه در شست وشوی لباس های چرمی از وایتکس استفاده نکنید.

▪ پوشاک نخی

این نوع پارچه ها را می توانید با ماشین یا با دست بشویید. دمای آب می تواند حداکثر درجه باشد. در شست وشو و لکه زدایی آنها از اسیدها و بازهای قوی استفاده نکنید.

لباس های رنگی و سفید را جدا از هم بشویید. اگر می خواهید از مواد رنگ بر استفاده کنید حتما قبلا در گوشه ای نامعلوم از لباس آن را امتحان کنید.

▪ پوشاک نایلونی همراه با پلی استر و پنبه

این نوع پارچه ها را باید با آب سرد آبکشی کنید.

اگر جنس این نوع پوشاک فقط نایلونی است، توصیه می شود آن را با دست بشویید. لباس های سفید و رنگی را جدا از یکدیگر بشویید. از به کار بردن آب اکسیژنه یا هر ماده رنگ بر دیگر روی آن خودداری کنید.

شستشو :

شستن لباسهای استرج و کشی: در نظرداشته باشید که هرگز این لباس‌ها را پس از شستن روی طناب آویزان نکنید، زیرا سرازیر شدن آب، باعث کش آمدن لباس می‌شود و زیبائی خود را از دست می‌دهد. به همین منظور همیشه بعد از شستن، آنها را در سبد گذاشته ، بگذارید تا خشک شود. با اینکارهیچ صدمه‌ای به لباس شما وارد نمی‌شود.

شستن لباس با نوشابه:  اگر لباس‌های شما بسیار کثیف شدند، می‌توانید از نوشابه گاز دار کمک بگیرید. به این صورت که یک شیشه نوشابه را همراه با پودر لباسشویی روی لباس‌های کثیف بریزید و به طور معمولی آنها را بشویید. خواهید دید که لباس‌ها چقدر تمیز می‌شوند.


شستن لباس‌هایی که اپل دارند: همان طورکه می‌دانید وقتی لباس‌های دارای اپل را داخل ماشین لباسشویی می‌اندازیم، اپل آنها از بین می‌رود. برای جلوگیری از این کار از چند روش می‌توانید کمک بگیرید: ۱. اپل‌ها را با سنجاق به لباس وصل کنید، و در موقع شستن اپل را از لباس جدا کنید و بعد اپل را به لباس وصل کنید. ۲. می‌توانید از چسب هایی که در بازار هستند و برای بستن کفش‌ها هم از آن استفاده می‌شود، کمک بگیرید. به این صورت که یک طرف چسب را به لباس و طرف دیگر را به اپل بدوزید تا در موقع شستن، اپل را به راحتی از لباس جدا کنید.  ۳. می‌توانید هر کدام از اپل‌ها را داخل پلاستیک کرده و خیلی محکم گره بزنید و بعد لباس را داخل لباسشویی بیندازید، با اینکار اپل‌ها سالم می‌مانندبالا