سبک تغییر دهنده

طرح رنگ را انتخاب کنید

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل كروم، فايرفاكس،OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
۳نکته جالب از کفش کتانی که نمی دانستید

۳نکته جالب از کفش کتانی که نمی دانستید

باز هم با قسمتی دیگر از بخش پوشاک ایران در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. حتماً بسیاری از شما تجربه استفاده از کفش‌های کتانی را داشته‌اید. با اینکه این نوع کفش‌ها بسیار راحت بوده و جوان پسند هستند اما برخی مشکلات مربوط به آن‌ها در بین تمامی استفاده کنندگان عمومیت دارد. به عنوان مثال کثیف شدن کفش‌های کتانی سفید رنگ و یا نفوذ سریع آب به داخل آن‌ها از جمله این مشکلات هستند.

امروز در بخش پوشاک ایران به سراغ این کفش‌ها رفته‌ایم و قصد داریم تا سه ترفند جالب و خلاقانه را برای استفاده بهتر از این پوشیدنی‌های محبوب، ارائه نماییم.

۱- ضد آب کردن کفش‌های کتانی

برای ضد آب کردن کفش‌های کتانی خود اصلاً نیاز به انجام کار پیچیده‌ای ندارید. تنها چیزی که برای این کار لازم دارید، یک عدد شمع معمولی و یک سشوار است.

یک شمع برداشته و آن را از وسط نصف کنید.

این تکه شمع را به دقت به تمام فسمت‌های کفش خود بمالید.

حال با یک سشوار گرم شروع به دمیدن هوای گرم به کفش‌ نمایید. هوای گرم سشوار باعث ذوب شدن شمع موجود بر روی کفش شده و بدین ترتیب شمع به تمام بافت کتان نفوذ می‌کند.

کار تمام شد و شما به همین راحتی کفش‌ کتانی خود را ضد آب کردید. برای امتحان می‌توانید کمی آب بر روی کفش‌ها ریخته و نتیجه را مشاهده نمایید.

۲- تمیز کردن کفش‌های کتانی به روشی بسیار ساده

کثیف شدن کفش‌های کتانی (مخصوصاً اگر رنگ آن سفید باشد) یکی از معضلات مهم این نوع کفش‌ها به شمار می‌رود و استفاده کنندگان مجبورند تا به روش‌های مختلف اقدام به شستشوی آن‌ها نمایند. اما ما در اینجا قصد داریم تا روشی بسیار ساده را برای این کار معرفی کنیم. شاید باور نکنید اما ما می‌خواهیم از خمیر دندان برای تمیز کردن کفش‌های کتانی استفاده کنیم. حتماً می‌پرسید چگونه. در ادامه با ما همراه باشید تا روش کار را توضیح دهیم.

یک مسواک کهنه برداشته و مقدار تقریباً زیادی خمیر دندان بر روی آن قرار دهید.

همه قسمت‌های کفش را به خمیر دندان آغشته کرده و با مسواک کاملاً آن را بمالید.

پس از اتمام کار، کفش‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه به همین حال و آغشته به خمیر دندان رها کنید.

خوب حالا آن‌ها را با کمی آب شسته و از نتیجه کار حیرت زده شوید.

اما کار کاملاً تمام نشده است، زیرا بندهای کثیف بر روی کفش‌های تمیز کاملاً مشخص بوده و جلوه بدی به آن داده است. پس باید فکری هم به حال این بندهای کثیف بکنیم.

در یک ظرف کوچک مقداری آب ریخته و بندها را کاملاً در آن غوطه‌ور کنید.

حالا مقداری خمیر دندان در ظرف ریخته و بندها را با مخلوط آب و خمیر دندان شستشو دهید.

خوب کار به اتمام رسید. کفش‌های شما مثل روز اول تمیز و براق شده‌اند.

۳- گره زدن بندهای کفش، راحت‌تر و سریع‌تر از همیشه

گره زدن بند کفش‌های کتانی نیز از دیگر مشکلات اغلب استفاده کنندگان است و زمان‌بر بودن این کار بسیار از افراد را حتی از پوشیدن این نوع کفش‌ها منصرف می‌کند. اما دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید، زیرا با ترفندی که قرار بیاموزید، می‌توانید به سرعت و در کمتر از ۲ ثانیه بند بلند یک کفش کتانی را گره زده و آماده حرکت شوید.

برای اینکار اول از همه یک گره معمولی بزنید.

سپس مانند تصویر، انگشتان اشاره و شصت هر دو دست خود را به همدیگر چسبانده و آماده مرحله بعد شوید.

انگشتان به هم چسبیده دست چپ را از بایین بند رد کنید.

انگشتان به هم چسبیده دست چپ را از بایین بند رد کنید.

حالا بوسیله انگشتان شصت و اشاره دست راست، بند بین انگشتان دست چپ را بگیرید و با انگشتان شصت و اشاره دست چپ، بند بین انگشتان دست راست را بگیرید و به طرفین بکشید.

با اینکه ممکن است موقع خوانندن نحوه این کار کمی گیج شوید، اما بدانید که این نوع گره زدن بسیار راحت بوده و به کمک تصاویر می‌توانید روش کار را یاد بگیرید. با چند بار تمرین کردن این گره، در کمتر از ۲ ثانیه می‌توانید بند کفش‌های خود را ببندید.

امیدوارم از این اموزش ها لذت و استفاده کافی را برده باشید.

بالا